Říjen 2016

Projekt

7. října 2016 v 20:48 | PineappleGirl |  Články
Ahoj holky, pracuji na jednom (TAJNÉM!!) projektu. Mám prosbu ke všem ženám, dívkám a holkám etc. (PROSTĚ JE TO PRO ŽENSKÉ POHLAVÍ :D ).
Mám pro Vás 6 otázek :

1. Uvažovaly jste někdy nad tím, jsetli byste se chtěly jmenovat jinak? Popř. jak?

2. Máte rády své jméno? (Na kolik procent)

3. Myslíte si, že Vaše jméno je dostatečně reprezentativní?

4. Je Vaše okolí spokojeno s Vaším jménem?

5. Vážíte si svého jména?

6. Proč byste chtěli změnit své jméno?

Do komentářů prosím k odpovědím napište i jméno (POUZE křestní!!) a věk. Pokud odpovíte na 1. NE, napište k 6. NE

Např.
Markéta 14
1. - Uvažovala jsem nad změnou jména. Dříve bych si jméno změnila na Margareth
2. - 76 %
3. - ANO
4. - ANO ( víceméně)
5. - ANO
6. - Myslím, že by bylo zajímavější :-)

Pište mi také na e-mail salonmjm@gmail.com (MŮJ neosobní e- mail)
Díky :)
Lze napsat komentář, či e-mail do 21.10

Sníh? Bude

6. října 2016 v 18:27 | PineappleGirl |  Články
"Byl listopad. Seděla jsem v okně a pozorovala, jak listy z javoru na zahradě dopadají na zem. Zasnila jsem se a byla jsem asi hodinu mimo. Uvařila jsem si čaj a dál pozorovala listí. Už ho tam bylo mnohem víc. Z pozorování mně odtrhlo až otevření dveří, když mamka přišla domů. Přišla ke mně a objala mně. Vzala jsem si sluchátka a pustila playlist. Všechny písničky léčily mé deprese. Stejně tak, jako zvířata. Bob (kocour) se se mnou přišel mazlit. Společně jsme sledoali padající listí. Bob je můj jediný kamarád (kromě Stelly - o tom později) a nejvíce si rozumíme. Vzala jsem si do ruky tužku a začala jsem kreslit ten javor. Mamka mezitím udělala večeři a šla na nákup. V tom mi zacinkal mobil. ,, Stell (příjmení si domyslete) Vám poslala zprávu". Facebook. Teda Messenger. Stella: Ahoj. Vypadáš sympaticky! Opravdu? Nikdo mi to ještě nenapsal. Stellu neznám. Psaly jsme si ještě asi hodinu a přitom jsem sledovala televizi. Zítra je první školní den. Teda jak se to vezme. Je první školní den a pro mně dvojnásob. Nastupuji kvůli šikaně na předchozí škole na novou školu. Jupí! Bojím se ale nových spolužáků. Co když budou stejně ubozí jako na té škole, ze které odstupuji? Co když mně nevezmou do kolektivu? Co když... Lauro!!!!! Máma. Lauri, běž si uklidit to kolo! Odpoledne chodím na brigádu. Ne, jezdím na brigádu. Rozvážím noviny. Moc peněz za to není, ale aspoň nějaké. Mámě si říkat nechci, a tátovi už vůbec ne. Žiju s mamkou na okraji Prahy. Táta bydlí nedaleko a má o hodně víc peněz než mamka, ale nám to stačí. Myslíte si, že mám nejnovější Iphone? Kdepak. Mám starší Samsung po ségře. Ségře je 24, mně je 15 a brzo mi bude 16. Jediné, co máme moderně vybavené je bydlení a mám vlastní notebook. Oblečení vcelku zděděné, nebo za pár stovek z výprodejí. Mamce jsem popřála dobrou noc a šla jsem do svého pokoje. Za chvíli jsem s Bobem v náručí usnula.
Lauro, vstávej! Jdeš do školy. Ani nevím, co se mi zdálo. Nasnídala jsem se a vyrazily jsme do školy. Na mně to byla až moc obrovská budova. Představila jsem se třídě (Nesnáším být středem pozornosti) a učitelka mi dovolila jít si sednout. Posadila jsem se vedle asi stejně staré holky. Vybalila jsem si sešity. HOLKA: Můžu se podívat? Jen jsem kývla hlavou. Nevím, co vzčte z mých pokreslených (DIY) sešitů, ale okay. Otočila jsem se. Pořám na mně zírala, jako bych měla být duch. Za chvíli nařáhla ruku a zeptala se ,, Ty jsi Laura?" Ta otázka mně vcelku šokovala, jako by se mně ptala kdybych byla Alenka ( Všichni /doufám/ známe Alenku v Říši divů), jestli nejsem TA Alenka. Dokázala jsem jen odpovědět ,,Ano" Podala jsem jí ruku a ona se mi představila ,, Stella" Zasmály jsme se a objaly navzájem. Chvíli jsme si ještě povdaly, dokud nezazvonilo"
Tohle byla část povídky "Sníh? Bude"
Teď jdu udělat prezentaci do školy. Díky Pineapples :)

Jako šedá myš. Ale to ty víš...

3. října 2016 v 21:10 | PineappleGirl |  Články
"Můj dnešní outfit? Nijak výrazný. Tmavě modré jeansy a šedá mikina. Co s vlasy? Culík. Obyčejnej nijak zvláštní culík. Jsem ráda, když si mně ve škole nikdo nevšímá a bavím se jen s pár holkama. Rychle si rozčešu vlasy a stáhnu si je do gumičky. Nemaluju se. Už kvůli tomu, že se nalíčená necítím dobře. Sluchátka zasunu do mobilu a zapnu nijak výraznej playlist " Good day". Teď už jen stihnout bus. Mám na to asi pět minut. Zastávku nemám nijak daleko (naštěstí). Pozdravím, a neochotný řidič mi stačí vynadat, že jsem si ještě nezařídila průkazku. Dojdu si koupit do obchodu sváču a pití a "HURÁ" do školy ... 8:45....Zvoní. Teď už jen přežít školu. Ignoruju všechno. Nejradši bych spala. Achjo, test. A to nezapomenu na mé oblíbené věty jako ,,My píšem?" nebo ,,Já chci domů". Nevynikám. Nechybí mi to. Konečně zvoní!! Jupí. Ještě stihnout autobus domů a rozvalit se na postel. Jdu si zaběhat. Moc často neběhám a jsem celkem pomalá. Běžím kolem parku a v uších mi zní P!NK Just like fire. Run it, run it, run it . Just like fire burning up the way
Geniální. Playlist s mi přepíná na Rise. Tuhle taky MI LU JU
Je asi divné, že neběhám třeba se psem, ale v náručí svírám kočku. Milkeyho. Ven moc nechodí a ke mně se
skvěle hodí. Šedá britka. Taky introvert. Spolu můžeme dělat cokoliv. Po večerech spolu koukáme na filmy,
dokonce i na YouTube. "
K O C O U R mi slouží jako kluk, kocour, deka, šála, výmluva, polštář, peněženka, náhražka i jako diář :D
Neváhejte, a kupte si kocoura či kočku. Navíc ZDARMA získáte lásku, přátelství a vzpomínky na celý život
Díky Pineapples :*

Kočár štěstí

1. října 2016 v 21:17 | PineappleGirl |  Články
Stmívá se, a já sama nočním městem bloudím. S loučí v mých rukou, svítím si na cestu. Jednou, až zdolám můj cíl, bude vše, jak mělo by to být.V temnotě slýchám jen dva hlasy. Dupot koní, a kočího. Asi. ,,Slečno? Co tak sama?" - zeptá se mě z kočáru dáma. Podívá se na koně, kočího, a zpět na mně. Vyzvě mně, ať nastoupím. Slyším povel ,,Jedeme!!". Pak ocitám se v mdlobách, z té krásy. Královniny krásy. Ta žena s laskavým srdcem z kočáru. Před týdnem osvobodila svět z požáru. Kam ten svět spěl? Do války. Do daleké a nebezpečné třetí války, nejspíš věčné. Kdosi mi dal napít vody, pak mne položil do měkkého lůžka. Tohle bude možná služka. ,,Dobrý den, slečno. V zemi ještě není úplně bezpečno" Řekne mi služka a sesedne z lůžka. Přijde ke mne královna. Hned vstávám. Zarazí mě. ,,Přeci dámě, já musím se poklonit" zavrtí hlavou a usměje se. ,,Nikomu nesmíte kde jste byla říkat. Nikdo se to nesmí dozvědět!" Nejdřív na mně výhružně koukla, potom začala vyprávět. Když byla malá, obdivovala jaký čin může člověk dokázat. Potom se stala jako jedna z mála královnou, které patří svět. Když příběh dopověděla, pravila že týden musím zůstat. Potom budu muset zdolat i Mount Everest

Díky za to, že to vůbec někdo čte
Prosím nekopírujte to bez odkazu a nepřivlastňujte si texty. Myslím, že tyto drobné práce se mi budou ještě hodit ;)
Díky Pineapples <3